Výroba

máme ty nejmodernější stroje, které vyrábí ty nejlepší náboje

Prohlédnout dále

9 mm Luger

Naším cílem je výroba přesného, velmi kvalitního střeliva ráže 9 mm Luger. Abychom dodrželi kritéria vysoké kvality, která jsme si stanovili, pořídili jsme v roce 2017 zcela nové jednoúčelové stroje tvořící ucelenou výrobní linku.

Stroje nejmodernější konstrukce jsme nakoupili od špičkových specializovaných dodavatelů těchto technologií v Belgii, USA, Polsku a České republice. Zvlášť nás těší, že čeští výrobci nám dodali velmi složité strojní zařízení na sestavu náboje a sofistikované kontrolní a třídící stroje obou základních komponentů střely a nábojnice.

Jsme česká firma a jako Češi jsme hrdí na to, že kromě zápalek nakupujeme všechny kovové vstupní materiály výhradně od českých výrobců.

Od tuzemských společností nakupujeme vše – mosaznými kalíšky pro výrobu nábojnice a střely počínaje a olovem pro výrobu jádra střely konče. Bezdýmný prach pro laboraci náboje pořizujeme rovněž v České republice.

Na našich strojích, kromě zápalky a bezdýmného prachu, vyrábíme všechny ostatní komponenty náboje. Veškeré vstupní materiály nakupujeme pouze od evropských výrobců, jejichž produkty nám zaručují vysokou a opakovatelnou kvalitu, která je pro hromadnou výrobu nesmírně důležitá.​

Výstupní kovové komponenty (nábojnice a střela) vyrábíme v mikronových tolerancích. Nábojnice i střela jsou v průběhu výroby periodicky a namátkově kontrolovány. Po ukončení výrobního procesu jsou oba komponenty 100% strojně kontrolovány za použití vysokorychlostních kamer a laseru.

Kontrolujeme rozměrovou shodu s technickým výkresem, výskyt vad materiálu a vad povrchové úpravy a u střely navíc i váhu. Do dalšího výrobního procesu jsou z kovovýroby předány pouze perfektní kusy. Bez toho, aniž bychom byli schopni vyrobit nábojnici a střelu v požadované přesnosti, bychom nebyli schopni sestavit špičkový náboj.

Velkou péči věnujeme jak vložení zápalky do nábojnice, tak i vlastní sestavě náboje. U nábojnice je před vložením zápalky do lůžka kontrolována ještě jednou přítomnost zátravky a po ukončení operace je prověřena hloubka zalisování zápalky v lůžku a při sestavě náboje je dvojnásobně (volumetricky a laserem) kontrolována přesnost navážky bezdýmného prachu.

Sestavené náboje jsou, po absolvování poslední zkoušky rozměru, automaticky baleny do spotřebních obalů. Je samozřejmostí, že balistické vlastnosti našich nábojů jsou pravidelně v průběhu výroby kontrolovány v naší balistické zkušebně, jejíž vybavení jsme rovněž pořídili v roce 2017.

Naše „devítky“ jsou vyráběny podle civilního standardu C.I.P.

Náboje vyrábíme ve verzích se střelou 124gr FMJ, 115gr FMJ. Brzy se chystáme uvést střelivo v ráži 9 mm Blank.

Střelivo 7,62 mm CIP

Naší další výrobní aktivitou je konverze původně armádního střeliva do verze, která je prodejná na civilním trhu. Vojenské náboje, které přicházejí do úvahy pro konverzi jsou podrobeny pečlivé 100 % vizuální kontrole.

Bezvadné kusy jsou pak v souladu s požadavky C.I.P. proměřeny z hlediska tvrdosti jádra a následně jsou vyzkoušeny z pohledu maximálního povoleného tlaku. K prodeji je uvolněno pouze, jenž je po všech stránkách vyhovující.